Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Punto ) Punto I - Tylna wycieraczka



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Punto ) Nadwozie.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Jimi-85

Debiutant



Dołączył: 21 Lis 2009
Posty: 17
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wielkopolska
Posiadane auto: Citroen Xsara Picasso
Piwa: 2/2
Wysłany: Sob 05 Gru 2009, 18:24
Temat postu:

Punto I - Tylna wycieraczka


Witam.
Mam pytanie jak wymienić tylna wycieraczkę w Punciaku I ??
Chyba nie da sie wymienić tylko samego pióra? A jeśli się da to jak je zdemontować??
Z góry dzieki za pomoc Smile
Pozdrawiam
Powrót do góry
BoNes

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 09 Maj 2009
Posty: 275
Skąd jesteś (miejscowość / region): Białystok
Posiadane auto: Fiat Palio 1.6
Piwa: 9/2
Wysłany: Sob 05 Gru 2009, 19:42
Temat postu:

Re: ( Fiat Punto ) Punto I - Tylna wycieraczka


Normalnie...
Ciężko to trochę opisać,
Odciągasz całą wycieraczkę
przekręcasz pióro prostopadle do ramienia wycieraczki
łapiesz za górną cześć (metalową) pióra i ciągniesz w stronę szyby
Koniec...
Powrót do góry
gadu-gadu
Jimi-85

Debiutant



Dołączył: 21 Lis 2009
Posty: 17
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wielkopolska
Posiadane auto: Citroen Xsara Picasso
Piwa: 2/2
Wysłany: Nie 06 Gru 2009, 14:43
Temat postu:

Re: ( Fiat Punto ) Punto I - Tylna wycieraczka


Z tego co widzę to chyba opisałeś mi jak zdemontować przednie wycieraczki. Niestety tylnej się tak nie da zdjąć Sad Tam pióro jest tak jakby było przymocowane na stałe do całego plastiku (wycieraczki)....
Powrót do góry
petrysz

Debiutant



Dołączył: 15 Wrz 2009
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Punto 1.6
Piwa: 1/11
Wysłany: Nie 06 Gru 2009, 15:40
Temat postu:

Re: ( Fiat Punto ) Punto I - Tylna wycieraczka


Ja ostatnio miałem ten sam problem, moja wymiana skończyła się na wymianie tylko gumowej części pióra a z tym bez problemu dasz radę.
Powrót do góry
sonc

Dyskutant



Dołączył: 30 Gru 2009
Posty: 51
Skąd jesteś (miejscowość / region): Częstochowa
Posiadane auto: Citroen/C4/1.6 HDI/ 2005
Piwa: 0/3
Wysłany: Pon 11 Sty 2010, 01:09
Temat postu:

Re: ( Fiat Punto ) Punto I - Tylna wycieraczka


co do tylnej wycieraczki to mam mały problem , przez jakiś czas była nieużywana i gdy była potrzebna nie działała rozebrałem wszystko i zatarła się oczywiście dało radę ją odratować ale słychać takie zgrzyty . Miał ktoś z was coś takiego ??
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Pon 11 Sty 2010, 01:09
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Zales_Marcin

Debiutant



Dołączył: 31 Sty 2009
Posty: 31
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wałbrzych okolice
Posiadane auto: Citroen C4 1.6 HDI Fiat Punto I 1.1 94
Piwa: 2/0
Wysłany: Wto 12 Sty 2010, 17:54
Temat postu:

Re: ( Fiat Punto ) Punto I - Tylna wycieraczka


Co do pióra wycieraczki, to ja zrobiłem u siebie tak, jak kolega petrysz napisał. Wykorzystałem stare pióro, ściągnąłem gumę, dociąłem na wymiar i podmieniłem.

Co do zgrzytów, mam tak z przednimi wycieraczkami - podczas intensywnych opadów musiała dostać się woda do silniczków i teraz bardzo zgrzyta. Koszt jednego silniczka około 100 (jeśli dobrze pamiętam) i to mnie przekonało, że to tak bardzo nie przeszkadza Wink Próbowałem zdemontować i nasmarować - brak efektu.
Powrót do góry
sonc

Dyskutant



Dołączył: 30 Gru 2009
Posty: 51
Skąd jesteś (miejscowość / region): Częstochowa
Posiadane auto: Citroen/C4/1.6 HDI/ 2005
Piwa: 0/3
Wysłany: Sro 13 Sty 2010, 14:47
Temat postu:

Re: ( Fiat Punto ) Punto I - Tylna wycieraczka


no u mnie to jest obojętne czy jest deszcze czy słońce cały czas . No ale jak Twierdzisz że kosztują ok 100 to stwierdzam że jednak nie przeszkadza tak bardzo ;p
Powrót do góry
gadu-gadu
BoNes

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 09 Maj 2009
Posty: 275
Skąd jesteś (miejscowość / region): Białystok
Posiadane auto: Fiat Palio 1.6
Piwa: 9/2
Wysłany: Sro 13 Sty 2010, 20:31
Temat postu:

Re: ( Fiat Punto ) Punto I - Tylna wycieraczka


Silnik się wyjmuje, czyści, wkłada w godzinę. W większości samochodów jak zgrzyta/piszczy to dzieje się to na połączeniach cięgien w mechanizmie.
Powrót do góry
gadu-gadu
panoni

Debiutant



Dołączył: 14 Sty 2010
Posty: 15
Skąd jesteś (miejscowość / region): ślask
Posiadane auto: lolo
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 14 Sty 2010, 13:57
Temat postu:

Re: ( Fiat Punto ) Punto I - Tylna wycieraczka


Osobiście wymieniałem tylko część ruchomą ramienia (pióro ) nie jest to łatwe ale zaczep całego pióra mozna zdjąć ale czy jest to sens ? moze moze ramie ma zbyt słaba sprężyna i nie dociska dośc mocno .Lepiej całe ramię wymienic na nowe . Czasem zdaza sie że styki miedzy klapa a kabina są zasnniedziałe i nie ma styku odpowiedniego i moze byc problem z utratą prądu warto przeczyścic i zakonserwowa
_________________
fiat PUNTO 1,7 TD 97r.Omega B 2,0 b MB w 210 2,2 , MBw214 coupe 3,9 b Opel Frontera 3,2 b V6 Focus 1 1,8 tddi i 1,8 tdci Seat cordoba 1,6 b Skoda octavia 1,9 Opel astra H 1,7 isuzu
Powrót do góry
gadu-gadu
hopsiup20

Debiutant



Dołączył: 01 Sty 2010
Posty: 26
Skąd jesteś (miejscowość / region): O/ Nysa
Posiadane auto: fiat punto I S55
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 16 Sty 2010, 17:41
Temat postu:

tyna wycieraczka nie działa


witam
pod czepie sie pod temat tej wycieraczki w moim puncie 1.1 I tylnia wycieraczka nie działa i własnie chicałem sie poradzic co moze byc przyczyną? gdy przełączam na tylnia wycieraczke żeby przetarła pali sie bezpiecznik i ani przednie ani tylnie nie chodza, co moze byc przyczyna tej nie działajacej TYLNIEJ wycieraczki, przednie chodza noramalnie, jak usunać ten problem wygląda to tak jakby gdzies robiło sie zwarcie i trzask po bezpieczniku??? z góry dzięki za pomoc
Powrót do góry
panoni

Debiutant



Dołączył: 14 Sty 2010
Posty: 15
Skąd jesteś (miejscowość / region): ślask
Posiadane auto: lolo
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 16 Sty 2010, 19:58
Temat postu:

Re: ( Fiat Punto ) Punto I - Tylna wycieraczka


najprawdopodobniej zwarcie jest w okolicach silniczka w tylnej klapie musisz zdjąć osłonę i odpiąć kostkę od silniczka i jeśli dalej bedzie paliło bezpiecznik to zwarcia musisz szukać w miejscach gdzie kable pracują np. miedzy drzwiami a słupkiem zacznij od odłączenia kostki przy silniczku i zobaczymy co dalej .Smile
_________________
fiat PUNTO 1,7 TD 97r.Omega B 2,0 b MB w 210 2,2 , MBw214 coupe 3,9 b Opel Frontera 3,2 b V6 Focus 1 1,8 tddi i 1,8 tdci Seat cordoba 1,6 b Skoda octavia 1,9 Opel astra H 1,7 isuzu
Powrót do góry
gadu-gadu
gori

Auto Maniak



Dołączył: 05 Lis 2009
Posty: 1199
Skąd jesteś (miejscowość / region): małopolska
Posiadane auto: seat alhambra 1,9 tdi 115KM 2003r......fiat punto I benzyna 99r
Piwa: 87/2
Wysłany: Nie 17 Sty 2010, 01:27
Temat postu:

Re: ( Fiat Punto ) Punto I - Tylna wycieraczka


to co kolega powyżej sugeruje...zdemontuj tapicerkę pokrywy bagażnika(jest na zatrzaskach i chyba jeśli dobrze pamiętam śrubki przy rączce)następnie odepnij kostke od silnika (zamknij klapę bagażnika,żeby połączyły się styki elektryczne klapy ze stykami belki)i po tym włącz wycieraczkę.jeśli spali bezpiecznik to nie silnik i trzaba szukać dalej przyczyny na przewodach,choć ja stawiam na zapieczononą-zblokowaną ośkę silnika(częsty objaw w zimie,gdy na drodze dużo solanki...)woda dostaje się pomiędzy ośke a obudowę i za chwilę korozja blokuje pracę sinika.jeśli to silnik,to trzeba go wypiąć z auta i w domu rozebrać,oczyścić i nasmarować,może się jeszcze nie spalił...? pozdro Rolling Eyes
_________________
pomoc na forum,
mile widziana
i bardzo wskazana Smile
Powrót do góry
hopsiup20

Debiutant



Dołączył: 01 Sty 2010
Posty: 26
Skąd jesteś (miejscowość / region): O/ Nysa
Posiadane auto: fiat punto I S55
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 18 Sty 2010, 19:13
Temat postu:

Re: ( Fiat Punto ) Punto I - Tylna wycieraczka


zrobiłem tak jak mówił Gori ale nie wiem jak odczepic ten cały silniczek od wycieraczki, zagladnełem do jego srodka silniczka i był tam tylko smar troszke zatechły ale po czesci dobry wycieraczka nie była dawno właczana to dlatego smar zastygł... poza tym po co sa takie dwa kable które ida do szyby tak jakby od uziemienia???i te wtyczki przy stykach od klapy były troszke zielone i tak jakby zasniedziałe jak to naprawić.... jaki bezpiecznik stosować żeby było wystarczajaco pradu w wycieraczkach??
Powrót do góry
gori

Auto Maniak



Dołączył: 05 Lis 2009
Posty: 1199
Skąd jesteś (miejscowość / region): małopolska
Posiadane auto: seat alhambra 1,9 tdi 115KM 2003r......fiat punto I benzyna 99r
Piwa: 87/2
Wysłany: Pon 18 Sty 2010, 21:21
Temat postu:

Re: ( Fiat Punto ) Punto I - Tylna wycieraczka


powiem tak,po tym co przeczytałem,że nie potrafisz...?nie wiem czy cię ta naprawa nie przerasta...?kable do szyby,to nie mają nic wspólnego z wycieraczką...!!!!jest to ogrzewanie tylnej szyby,tych kabli nie ruszaj..!!!!! żeby silnik zdemontować od karoserii,to trzeba odkręcić tylną wycieraczke z ośki,robi się to następująco:podważyć plastik osłony śruby i przekręcić go na osi ramienia wycieraczki,odkręcić śrubę z osi silnika (chyba tam był klucz 10...?)po odkręceniu zdemontować ramię wycieraczki.następnie zdemontować plastikową osłone pod śrubą,ciągnąc ją wzdłuż osi,a potem odpiąć-wyciągnąć metalową zawleczkę z rowka na osi silnika.jeśli odkręciłeś silnik od wewnętrznej strony,to już całe ustrojstwo powinno się dać wyciągnać.jak wspomniałem wcześniej,często zaciera się oś silnika w długiej metalowej obudowie osi.trzeba ośke przeczyścić i nasmarować.należy też wyczyścić wnętrze obudowy osi.dawno tego nie rozbierałem,ale przypomina mi się,że na ośce założony był też mały gumowy oring-uszczelniający.przy składaniu nie należy o nim zapomnieć.a te styki na klapie jeśli są zaśniedziałe,to należy je bezwarunkowo wyczyścić,dobrze też jest sprawdzic stan styków i połączeń na klapie i na belce od spodniej strony.należy je odkręcić od karoserii i pooglądać od tyłu.nie wiem czy sobie poradzisz,więc może należy zastanowic się,czy nie jechać,gdzies do mechanika.twoja decyzja...pozdro Rolling Eyes
_________________
pomoc na forum,
mile widziana
i bardzo wskazana Smile
Powrót do góry
hopsiup20

Debiutant



Dołączył: 01 Sty 2010
Posty: 26
Skąd jesteś (miejscowość / region): O/ Nysa
Posiadane auto: fiat punto I S55
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 19 Sty 2010, 20:02
Temat postu:

Re: ( Fiat Punto ) Punto I - Tylna wycieraczka


bezpieczniki pali gdzieś na kablach porozbierałem to dzisiaj i posprawdzałem wszystkie miejsca w których kable pracuja najbardziej nic tam nie znalazłem faktycznie to nie zabawa dla mnie trzeba bedzie zgłosić sie do profesjonalistówSmile ale dzieki za porady...
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Punto ) Nadwozie. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Punto »

Opinie o samochodach Fiat Punto - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Punto ) Nadwozie.


Fiat500L

31 900

2015r.

146 000 km

mazowieckie

Fiat500

29 777

2013r.

86 000 km

pomorskie

FiatPunto 2012

9 800

2012r.

218 000 km

pomorskie

Fiat500

31 900

2014r.

142 990 km

śląskie

FiatBravo

13 900

2009r.

230 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System