Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Stilo ) jak odkrecić spojler ze stopem w klapie tylnej.



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Stilo ) Nadwozie.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
krzysiekstilo

Debiutant



Dołączył: 28 Gru 2010
Posty: 16
Skąd jesteś (miejscowość / region): sucha beskidzka
Posiadane auto: fiat stilo mw 1,9 jtd, 2004
Piwa: 0/1
Wysłany: Czw 30 Gru 2010, 18:44
Temat postu:

jak odkrecić spojler ze stopem w klapie tylnej.


Witam wszystkich > Mam nastepujacy problem : cieknie mi płyn do spryskiwacza tylnej szyby ( stilo mw) czego efektem jest : zamoknieta podsufitka na całej szerokości klapy tylnej i głebokości tak na na 25 cm.oraz wycieki w górnej części klapy az do lewego górnego rogu ( kapie pomiedzy blachą a plastikowym poszyciem klapy ). Czy ktoś z Kolegów miał podobny problem i gdzie możliwe jesy uszkodzenie przewodu z płynem. Jest to gdzieś na odcinku dysza spryskiwacza wejście przewodu do dachu - tak myślę . Po odkręceniu 2 śrub od spojlera on nadal trzyma sie mocno i nie chcę ciagnąc na siłę aby coś nie połamać - co tam jeszcze blokuje , czy sa tam jakieś zaczepy, w którą strone ciągnąć . Proszę o pomoc . Podsufitka jest mokra więc tak czy inaczej bez względu na miejsce pęknięcia przewodu będę musiał ją osuszyc i nie chciałbym zdeformować podsufitki więc moje pytanie jak i w jakiej kolejności zdemontować plastiki boczne aby opuścic podsufitke . Acha , jeszcze jedno spryskiwacz działa i płyn leci na szybę , no i także do środka Sad Za pomoc , sugestie z góry dzięki
Powrót do góry
ronin79

Stały Bywalec



Dołączył: 28 Sie 2008
Posty: 194
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: Fiat Stilo Multiwagon 1.9 JTD
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 30 Gru 2010, 23:38
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) jak odkrecić spojler ze stopem w klapie tylnej.


Z tego co kojarzę jest tam więcej niż 2 śruby. Jeżeli dobrze sobie przypominam to jest ich 5 z czego środkowa jest słabo widoczna.
Powrót do góry
gadu-gadu
krzysiekstilo

Debiutant



Dołączył: 28 Gru 2010
Posty: 16
Skąd jesteś (miejscowość / region): sucha beskidzka
Posiadane auto: fiat stilo mw 1,9 jtd, 2004
Piwa: 0/1
Wysłany: Pią 31 Gru 2010, 13:58
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) jak odkrecić spojler ze stopem w klapie tylnej.


witam , nie mam dziś dostępu do auta wiec nie mogę tego sprawdzić , więc zapytuje : ja odkręciłem te 2 śruby po bokach klapy i widziałem jakieś 2 śruby bliżej środka klapy z czymś jak zaślepki - odboje i jak po odkręceniu tych bocznych wypychałem spoiler to one jakby sprężynowały . Czy je też trzeba wykręcic ? tylko jak? a tą 5 śrubę gdzie szukać ? po tej samej stronie co poprzednie ? Nie orientujesz się czy spoiler nie ma jakichś zaczepów wewnątrz np do szyby ? Byłoby szkoda tych 800-900 zł jakby szyba pękła !!!!!
Dzieki na razie za odpowiedz i czekam na inne podpowiedzi . Wszystkim Koleżankom i Kolegom z forum szalonego Sylwestra i Szczęśliwego Nowego Roku życzę i aby nasze stilki jak najmniej kłopotów nam sprawiały
Powrót do góry
ronin79

Stały Bywalec



Dołączył: 28 Sie 2008
Posty: 194
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: Fiat Stilo Multiwagon 1.9 JTD
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 31 Gru 2010, 14:18
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) jak odkrecić spojler ze stopem w klapie tylnej.


Żadnych dodatkowych zaczepów do szyby nie ma. Te jakby odboje to nakrętki kołpakowe http://www.dromet.pl/pl/produkt/nakretki/nakretki-kolpakowe-ocynkowane-din1587-nok do odkręcenia.
Powrót do góry
gadu-gadu
Mario1979

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 06 Kwi 2009
Posty: 417
Skąd jesteś (miejscowość / region): Brodnica, kujawsko-pomorskie
Posiadane auto: Stilo Multiwagon , 1,9 JTD 115KM, 2003
Piwa: 14/5
Wysłany: Pią 31 Gru 2010, 16:24
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) jak odkrecić spojler ze stopem w klapie tylnej.


tam są 3 śruby , jedna pośrodku słabo widoczna ale jest, masz wersję z otwieraną szybą?
_________________
Fiaty nie gubią oleju.... one znaczą swój teren.....
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 31 Gru 2010, 16:24
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
krzysiekstilo

Debiutant



Dołączył: 28 Gru 2010
Posty: 16
Skąd jesteś (miejscowość / region): sucha beskidzka
Posiadane auto: fiat stilo mw 1,9 jtd, 2004
Piwa: 0/1
Wysłany: Pią 31 Gru 2010, 17:03
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) jak odkrecić spojler ze stopem w klapie tylnej.


mam wersje bez szyby uchylnej - rozumiem ze te dwie sruby , te zakończone taką blaszką w kształcie walca muszę wykręcić - ale najpierw muszę wyciągnąć tą blaszkę ? a tą 3 srube ( tą piąta ostatnią ) muszę szukać gdzies pomiedzy tymi dwoma srubkami ? jest ona widoczna od tej samej strony co te poprzednie czy z innej strony
Powrót do góry
krzysiekstilo

Debiutant



Dołączył: 28 Gru 2010
Posty: 16
Skąd jesteś (miejscowość / region): sucha beskidzka
Posiadane auto: fiat stilo mw 1,9 jtd, 2004
Piwa: 0/1
Wysłany: Pią 31 Gru 2010, 17:06
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) jak odkrecić spojler ze stopem w klapie tylnej.


ronin79 napisał:
Żadnych dodatkowych zaczepów do szyby nie ma. Te jakby odboje to nakrętki kołpakowe http://www.dromet.pl/pl/produkt/nakretki/nakretki-kolpakowe-ocynkowane-din1587-nok do odkręcenia.
takie nakretki maja sruby na samych bokach klapy - czy o tym myślisz ? , te odkreciłem
Powrót do góry
gucioo21

Dyskutant



Dołączył: 22 Maj 2010
Posty: 77
Skąd jesteś (miejscowość / region): Jelenia Góra
Posiadane auto: Stilo MW JTD 115
Piwa: 1/0
Wysłany: Sro 26 Sty 2011, 21:15
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) jak odkrecić spojler ze stopem w klapie tylnej.


Aby zdemontować plastikowy element na klapie tylnej (MW) należy odkręcić dwie nakrętki po bokach (te kołpakowe) i dodatkowo dwie, które znajdują się pod plastikowym wykończeniem idącym na około szyby tylnej.
Aby to plastikowe wykończenie zdemontować, to trzeba całe poszycie klapy odkręcić teoretycznie. Ale w praktyce można odchylić to lekko, po odkręceniu bocznych wkrętów mocujących (po jednym na stronie), zdjęciu plastikowych osłon słupków tylnych (tylko zatrzaski) i wypięciu z zaczepów górnych (słynne kołki z tworzywa). Uwaga - zaczepy mogą pękać Exclamation

Ale jeśli chodzi o wężyk spryskiwacza, to moim zdaniem (sprawdzone w praktyce w dniu dzisiejszym) pęka on zazwyczaj w miejscu gdzie przechodzi pomiędzy nadwoziem a klapą (idąc wewnątrz gumowego łącznika). Wystarczy odczepić tą gumę na łączeniu z klapą (siłowo). U mnie wężyk był owinięty izolacją razem z dwoma kabelkami od srodkowego stopu.

Naprawa polegała na dołożeniu łącznika z innego węża gumowego (większego) i wsunięciu końcówek oryginalnego węzyka do środka tego łącznika (na poxipol).Polecam jakiś miękki waż (silikonowy).
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Stilo ) Nadwozie. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Stilo »

Opinie o samochodach Fiat Stilo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Stilo ) Nadwozie.


Fiat500

52 900

2019r.

32 000 km

kujawsko-pomorskie

FiatTipo

36 900

2017r.

142 000 km

kujawsko-pomorskie

FiatTipo

37 900

2017r.

102 790 km

pomorskie

FiatTipo

53 900

2020r.

75 000 km

wielkopolskie

FiatBravo

13 900

2009r.

230 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System