Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Stilo ) jak odkrecić spojler ze stopem w klapie tylnej.



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Stilo ) Nadwozie.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
krzysiekstilo

Debiutant



Dołączył: 28 Gru 2010
Posty: 16
Skąd jesteś (miejscowość / region): sucha beskidzka
Posiadane auto: fiat stilo mw 1,9 jtd, 2004
Piwa: 0/1
Wysłany: Czw 30 Gru 2010, 18:44
Temat postu:

jak odkrecić spojler ze stopem w klapie tylnej.


Witam wszystkich > Mam nastepujacy problem : cieknie mi płyn do spryskiwacza tylnej szyby ( stilo mw) czego efektem jest : zamoknieta podsufitka na całej szerokości klapy tylnej i głebokości tak na na 25 cm.oraz wycieki w górnej części klapy az do lewego górnego rogu ( kapie pomiedzy blachą a plastikowym poszyciem klapy ). Czy ktoś z Kolegów miał podobny problem i gdzie możliwe jesy uszkodzenie przewodu z płynem. Jest to gdzieś na odcinku dysza spryskiwacza wejście przewodu do dachu - tak myślę . Po odkręceniu 2 śrub od spojlera on nadal trzyma sie mocno i nie chcę ciagnąc na siłę aby coś nie połamać - co tam jeszcze blokuje , czy sa tam jakieś zaczepy, w którą strone ciągnąć . Proszę o pomoc . Podsufitka jest mokra więc tak czy inaczej bez względu na miejsce pęknięcia przewodu będę musiał ją osuszyc i nie chciałbym zdeformować podsufitki więc moje pytanie jak i w jakiej kolejności zdemontować plastiki boczne aby opuścic podsufitke . Acha , jeszcze jedno spryskiwacz działa i płyn leci na szybę , no i także do środka Sad Za pomoc , sugestie z góry dzięki
Powrót do góry
ronin79

Stały Bywalec



Dołączył: 28 Sie 2008
Posty: 194
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: Fiat Stilo Multiwagon 1.9 JTD
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 30 Gru 2010, 23:38
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) jak odkrecić spojler ze stopem w klapie tylnej.


Z tego co kojarzę jest tam więcej niż 2 śruby. Jeżeli dobrze sobie przypominam to jest ich 5 z czego środkowa jest słabo widoczna.
Powrót do góry
gadu-gadu
krzysiekstilo

Debiutant



Dołączył: 28 Gru 2010
Posty: 16
Skąd jesteś (miejscowość / region): sucha beskidzka
Posiadane auto: fiat stilo mw 1,9 jtd, 2004
Piwa: 0/1
Wysłany: Pią 31 Gru 2010, 13:58
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) jak odkrecić spojler ze stopem w klapie tylnej.


witam , nie mam dziś dostępu do auta wiec nie mogę tego sprawdzić , więc zapytuje : ja odkręciłem te 2 śruby po bokach klapy i widziałem jakieś 2 śruby bliżej środka klapy z czymś jak zaślepki - odboje i jak po odkręceniu tych bocznych wypychałem spoiler to one jakby sprężynowały . Czy je też trzeba wykręcic ? tylko jak? a tą 5 śrubę gdzie szukać ? po tej samej stronie co poprzednie ? Nie orientujesz się czy spoiler nie ma jakichś zaczepów wewnątrz np do szyby ? Byłoby szkoda tych 800-900 zł jakby szyba pękła !!!!!
Dzieki na razie za odpowiedz i czekam na inne podpowiedzi . Wszystkim Koleżankom i Kolegom z forum szalonego Sylwestra i Szczęśliwego Nowego Roku życzę i aby nasze stilki jak najmniej kłopotów nam sprawiały
Powrót do góry
ronin79

Stały Bywalec



Dołączył: 28 Sie 2008
Posty: 194
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: Fiat Stilo Multiwagon 1.9 JTD
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 31 Gru 2010, 14:18
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) jak odkrecić spojler ze stopem w klapie tylnej.


Żadnych dodatkowych zaczepów do szyby nie ma. Te jakby odboje to nakrętki kołpakowe http://www.dromet.pl/pl/produkt/nakretki/nakretki-kolpakowe-ocynkowane-din1587-nok do odkręcenia.
Powrót do góry
gadu-gadu
Mario1979

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 06 Kwi 2009
Posty: 417
Skąd jesteś (miejscowość / region): Brodnica, kujawsko-pomorskie
Posiadane auto: Stilo Multiwagon , 1,9 JTD 115KM, 2003
Piwa: 14/5
Wysłany: Pią 31 Gru 2010, 16:24
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) jak odkrecić spojler ze stopem w klapie tylnej.


tam są 3 śruby , jedna pośrodku słabo widoczna ale jest, masz wersję z otwieraną szybą?
_________________
Fiaty nie gubią oleju.... one znaczą swój teren.....
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 31 Gru 2010, 16:24
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
krzysiekstilo

Debiutant



Dołączył: 28 Gru 2010
Posty: 16
Skąd jesteś (miejscowość / region): sucha beskidzka
Posiadane auto: fiat stilo mw 1,9 jtd, 2004
Piwa: 0/1
Wysłany: Pią 31 Gru 2010, 17:03
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) jak odkrecić spojler ze stopem w klapie tylnej.


mam wersje bez szyby uchylnej - rozumiem ze te dwie sruby , te zakończone taką blaszką w kształcie walca muszę wykręcić - ale najpierw muszę wyciągnąć tą blaszkę ? a tą 3 srube ( tą piąta ostatnią ) muszę szukać gdzies pomiedzy tymi dwoma srubkami ? jest ona widoczna od tej samej strony co te poprzednie czy z innej strony
Powrót do góry
krzysiekstilo

Debiutant



Dołączył: 28 Gru 2010
Posty: 16
Skąd jesteś (miejscowość / region): sucha beskidzka
Posiadane auto: fiat stilo mw 1,9 jtd, 2004
Piwa: 0/1
Wysłany: Pią 31 Gru 2010, 17:06
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) jak odkrecić spojler ze stopem w klapie tylnej.


ronin79 napisał:
Żadnych dodatkowych zaczepów do szyby nie ma. Te jakby odboje to nakrętki kołpakowe http://www.dromet.pl/pl/produkt/nakretki/nakretki-kolpakowe-ocynkowane-din1587-nok do odkręcenia.
takie nakretki maja sruby na samych bokach klapy - czy o tym myślisz ? , te odkreciłem
Powrót do góry
gucioo21

Dyskutant



Dołączył: 22 Maj 2010
Posty: 77
Skąd jesteś (miejscowość / region): Jelenia Góra
Posiadane auto: Stilo MW JTD 115
Piwa: 1/0
Wysłany: Sro 26 Sty 2011, 21:15
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) jak odkrecić spojler ze stopem w klapie tylnej.


Aby zdemontować plastikowy element na klapie tylnej (MW) należy odkręcić dwie nakrętki po bokach (te kołpakowe) i dodatkowo dwie, które znajdują się pod plastikowym wykończeniem idącym na około szyby tylnej.
Aby to plastikowe wykończenie zdemontować, to trzeba całe poszycie klapy odkręcić teoretycznie. Ale w praktyce można odchylić to lekko, po odkręceniu bocznych wkrętów mocujących (po jednym na stronie), zdjęciu plastikowych osłon słupków tylnych (tylko zatrzaski) i wypięciu z zaczepów górnych (słynne kołki z tworzywa). Uwaga - zaczepy mogą pękać Exclamation

Ale jeśli chodzi o wężyk spryskiwacza, to moim zdaniem (sprawdzone w praktyce w dniu dzisiejszym) pęka on zazwyczaj w miejscu gdzie przechodzi pomiędzy nadwoziem a klapą (idąc wewnątrz gumowego łącznika). Wystarczy odczepić tą gumę na łączeniu z klapą (siłowo). U mnie wężyk był owinięty izolacją razem z dwoma kabelkami od srodkowego stopu.

Naprawa polegała na dołożeniu łącznika z innego węża gumowego (większego) i wsunięciu końcówek oryginalnego węzyka do środka tego łącznika (na poxipol).Polecam jakiś miękki waż (silikonowy).
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Stilo ) Nadwozie. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Stilo »

Opinie o samochodach Fiat Stilo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Stilo ) Nadwozie.


FiatTipo

58 900

2020r.

51 000 km

mazowieckie

FiatTipo

46 900

2021r.

72 000 km

mazowieckie

FiatDoblo

29 000

2014r.

190 000 km

pomorskie

FiatDoblo

41 900

2015r.

85 000 km

mazowieckie

FiatPunto

4 200

2005r.

223 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System